Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը նամակ է ուղարկել միջազգային հեղինակավոր իրավապաշտպան կազմակերպություններին, որում մասնավորապես անդրադարձել է Արցախի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի ընթացքում Պաշտպանի կողմից իրականացված փաստահավաք աշխատանքների արդյունքներին և հետպատերազմյան իրավիճակում Արցախում առաջացած հումանիտար և մարդու իրավունքների պաշտպանությանը առնչվող հիմնախնդիրներին։
Պաշտպանը կոչ է արել միջազգային գործընկերներին ակտիվ և գործուն քայլեր ձեռնարկել համատեղ ջանքերով ստեղծված հումանիտար դժվարին վիճակը մեղմելու ուղղությամբ և համագործակցության շրջանակներում այցեր իրականացնել Արցախ` տեղում իրավիճակը գնահատելու և Արցախի ժողովրդին աջակցելու համար։
Հոկտեմբերի 14-ին ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի պաշտպանության բանակի հենակետերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վեց զինծառայողներ ստացել են տարբեր աստիճանի վիրավորումն......

Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan sent a letter to reputable human rights organizations in which he particularly referred to the results of the Ombudsman’s fact-finding work during the Azerbaijani-Turkish aggression against Artsakh and humanitarian issues arising in Artsakh in the post-war situation, as well as issues related to human rights protection.
The Ombudsman called on international partners to take active and effective steps to alleviate the humanitarian situation by joint efforts, and within the framework of cooperation visit Artsakh to assess the situation on the ground and support the people of Artsakh.
On October 14, Azerbaijani Armed Forces opened fire on the bases of the Defense Army of the Republic of Artsakh, as a result of which 6 servicemen were wounded. Two of the servicem......