Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը նամակ է ուղարկել միջազգային հեղինակավոր իրավապաշտպան կազմակերպություններին, որում մասնավորապես անդրադարձել է Արցախի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի ընթացքում Պաշտպանի կողմից իրականացված փաստահավաք աշխատանքների արդյունքներին և հետպատերազմյան իրավիճակում Արցախում առաջացած հումանիտար և մարդու իրավունքների պաշտպանությանը առնչվող հիմնախնդիրներին։
Պաշտպանը կոչ է արել միջազգային գործընկերներին ակտիվ և գործուն քայլեր ձեռնարկել համատեղ ջանքերով ստեղծված հումանիտար դժվարին վիճակը մեղմելու ուղղությամբ և համագործակցության շրջանակներում այցեր իրականացնել Արցախ` տեղում իրավիճակը գնահատելու և Արցախի ժողովրդին աջակցելու համար։
Հոկտեմբերի 14-ին ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի պաշտպանության բանակի հենակետերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վեց զինծառայողներ ստացել են տարբեր աստիճանի վիրավորումն......

Защитник прав человека Гегам Степанян отправил письмо авторитетным международным правозащитным организациям, в котором особенно упомянулись результаты работы Омбудсмена по сбору фактов во время азербайджано-турецкой агрессии против Арцаха, гуманитарные проблемы, возникшие в Арцахе в послевоенной ситуации, а также вопросы касающиеся защиты прав человека.
Омбудсмен призвал международных партнеров совместными усилиями предпринять активные и эффективные шаги для облегчения сложной гуманитарной ситуации и в рамках сотрудничества посетить Арцах, чтобы оценить ситуацию на месте и поддержать народ Арцаха.
14 октября вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по опорным пунктам Армии обороны Арцаха, в результате чего шесть военнослужащих получили ранения различной степени тяжести. С......