Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը նոյեմբերի 5-6-ը Վիեննայում հանդիպումներ է ունեցել Ավստրիայի խորհրդարանի պատգամավորի և Վիեննայի օմբուդսմենի հետ՝ քննարկելով ընդհանուր հետաքրքրության մի շարք հարցեր:
Ավստրիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի նախագահ Գուդրուն Կուգլերի հետ հանդիպմանը, որը կազմակերպվել էր Ավստրիայում Հայ դատի գրասենյակի կողմից, Պաշտպանը ներկայացրել է Արցախում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակը, առանձնահատկություններն ու հիմնախնդիրները: Գ. Կուգլերը հետաքրքրվել է Արցախի պետականաշինության գործընթացով, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմությամբ, կարգավորման միտումներով և հակամարտության համատեքստում մարդու իրավունքների պաշտպանության սպառնալիքներով:
Երկուստեք կարևորվել է Ավստրիայում Արցախի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման և հետագա կապերի ամրապնդման անհրաժեշտությունը:
Ա.Բեգլարյանը հանդիպել է նաև Վիեննայի օմբուդսմեն Նարեկ Պետրոսյանի հետ, ծանոթացել մարդու իրավունքների պաշտպանության ավստրիական մոդելին և մտքեր փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրության հարցերի շուրջ:

On November 5-6, AR Ombudsman Artak Beglaryan met with the Austrian MP and Vienna Ombudsman in Vienna, discussing a range of issues of common interest.
The Ombudsman presented human rights protection situation, peculiarities and problems in Artsakh during a meeting with the head of the Austria-Armenia parliamentary friendship Group, Gudrun Kugler, organized by the EAFJD in Austria. G. Kugler iterested in Artsakh state building process, history of Azerbaijani-Karabakh conflict, settlement tendencies and threats to the human rights protection in the context of conflict.
Both sides highlighted the need to raise awareness of Artsakh in Austria and to strengthen further ties.
A.Beglaryan also met with the Ombudsman of Vienna Narek Petrosyan, got acquaiented Austrian model of human right protection and exchanged views on issues of common interest.