ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը օգոստոսի 30-ին մասնակցել է անհայտ կորած անձանց միջազգային օրվան նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակի կողմից:
Ուրախ ու շնորհակալ ենք, որ ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակը հետևողական ուշադրության ներքո է պահում անհայտ կորածների ընտանիքներին՝ ցուցաբերելով նրանց հոգեբանական ու նյութական բազմապիսի աջակցություն:
Ադրբեջանա-արցախյան հակամարտության ընթացքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերի պարզաբանումը մարդասիրական կարևորագույն հարցերից մեկն է: Ուստի, Մարդու իրավունքների պաշտպանը պատրաստակամ է իր հնարավորությունների և լիազորությունների շրջանակներում աջակցել այդ գործում առաջընթաց արձանագրելուն միտված ջանքերին:

30 AUGUST 2019, Press Releases
On August 30, Human Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh Artak Beglaryan participated in an event dedicated to the International Day of the Missing organized by the Stepanakert Office of the Mission of International Committee of Red Cross.
We are pleased and grateful that the ICRC Stepanakert Office is providing consistent attention to the families of the missing, providing them with psychological and material support.
Explaining the fates of missing persons during the Azerbaijani-Artsakh conflict, is one of the most important humanitarian issues. Therefore, the Human Rights Ombudsman is ready, within his capabilities and powers, to support efforts to make progress in this respect.